چگونه سریعتر به ارگاسم برسیم؟

2 ماه قبل خواندن 1 دقیقه
خانمی از من پرسید: خانمی 29 ساله هستم. 9ساله ازدواج کردم. اوایل ظرف 5 تا 10 دقیقه ارگاسم می‌شدم. اما الان 40 دقیقه طول میکشه و خیلی اذیت میشم. ‌باید چیکار کنم؟
 
در پاسخ باید بگویم؛
طول مدتی که برای رسیدن به ارگاسم یک خانوم‌لازمه، به دو دسته عوامل بستگی داره:
۱- آمادگی فیزیولوژیک
۲- آمادگی روانی
 
آمادگی فیزیولوژیک بیشتر از همه به عوامل هورمونی بستگی داره. در طول سیکل، سطح هورمون‌های جنسی نوسان داره. در بعضی روزهای سیکل مثل حوالی قاعدگی، آمادگی فیزیولوژیک یک زن برای تجربه ارگاسم بیشتره و بعضی روزها کمتر. به قول جان گری، تو کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب، خانومها از این نظر مثل ماه هستن، برعکس آقایون که مثل خورشیدن. ماه یه روزهایی کامله و یه روزهایی یک هلال باریک. یک روزهایی هم هست که خانومها سریع تر و حتی چند بار پشت سر هم می تونن ارگاسمو تجربه کنن و یه روزهایی، حتی یک ارگاسم هم به سختی اتفاق می افته. 
 
وقتی بدن شما آماده نیست، طبیعتا مدت بیشتری طول میکشه تا شما قله رو فتح کنین. 
این تقصیر هیچ کس نیست و همسرتون هم باید از این موضوع با خبر باشه تا احساسات منفی پیدا نکنه.
اما در مورد آمادگی روانی، به نظرم توضیحی لازم نیست. هر خانومی بهتر میدونه که وقتی رابطه خوبی با همسرش داره و خسته نیست و استرس نداره، همه چیز چقدر میتونه بهتر باشه.
پس اولین توصیه من به این خانوم اینه که با توجه به نکته های بالا، ببینه آیا مساله ای نیست که باعث ایجاد اختلال شده باشه؟ مثلا مصرف یک داروی جدید، یا تغییراتی در سیکل، یا تغییر سبک زندگی و...
 
اگر مشکل حل نشد، مشاوره با یک سکس تراپیست کمک می کنه. تکنیک‌هایی وجود داره که اجرای اونها با کمک همسرتون، می‌تونه باعث بشه این زمان کوتاه‌تر بشه.
10 نفر این مطلب را پسندیده اند
مجوز ها و تاییدیه ها