چگونه در دوران بارداری رابطه جنسی بی خطر داشته باشیم ؟

23 روز قبل خواندن 2 دقیقه

خانمی از بنده پرسیده بودن:

تعداد دفعات در هفته و بهترین پوزیشن نزدیکی با همسر در ماه های مختلف بارداری چطور باشه بهتره؟ هم از این نظر که به جنین آسیبی نرسه و هم اینکه من و همسرم هردو به ارگاسم برسیم.

پاسخ بنده:

بهترین راه، ساده ترین راهه. پس من هم به جای هر توضیحی درباره موارد استثنایی، که نهایتا در ۱۰ درصد موارد ممکنه مصداق داشته باشه، یک اصل رو بیان می کنم که در ۹۰ درصد موارد کار می کنه. اصل اینه:

رابطه زناشویی در بارداری فرقی با رابطه زناشویی در غیر بارداری نداره.

هیچ زوجی نباید فکر کنن حالا که خانوم باردار شده، اگه مثلا آقا روی خانوم قرار بگیره، یا اگه هر پوزیشنی بگیرن که به شکم خانوم فشار وارد بشه، یا اگه خانوم ارگاسم بشه، بچه خدانکرده می افته.

جنین در جداره رحم لانه گزینی میکنه و اصلا این طور نیست که اگه فشاری از بیرون به شکم وارد بشه، جداره رحم، جنینو بیرون بندازه.

حتی در نیمه دوم حاملگی که رحم از ناف بالاتر میاد و شکم خانوم برآمده میشه هم، باز این طور نیست که رابطه جنسی برای بچه خطری ایجاد کنه. البته تو این دوره، طبیعیه که فشار زیاد به شکم مادر باردار، براش درد و ناراحتی درست میکنه. پس اون موقع هم آقا باید هوای خانوم رو داشته باشه، وگرنه جنین جاش بد نیست.

به همون دلیل، تو هفته های آخر بارداری، مثلا پوزیشن knee-chest یا همون داگی، چون برای خانوم سخته، ممکنه پوزیشن مطلوبی نباشه، اما پوزیشن های female on top یعنی زن روی مرد بهتر باشه.

به هرحال این تصمیم و توافق زوج، با در نظر گرفتن بیشترین راحتی برای مادر بارداره که چه پوزیشنی رو انتخاب کنن، یا چند بار در هفته باذهم باشن. و گرنه توصیه خاصی وجود نداره.

اورال سکس هم در بارداری هیچ خطری نداره و حتی شدیدترین ارگاسم ها هم مشکلی برای جنین ایجاد نمی کنن.

با این وصف، با توجه به اینکه تو این مدت، خانوم پریود هم نمیشه و نیازی به هیچ روش پیشگیری از بارداری هم نیست، دوره بارداری میتونه یک جور بهشت باشه برای زوج ها.

تنها و تنها، اگر اختلالات خاصی پیش بیاد مثل جفت سرراهی یا پارگی کیسه آب، متخصص زنان ممکنه مدتی رابطه جنسی رو محدود کنه.

اون موقعیت هم حتما باید این رو از خانوم دکتر به طور واضح بپرسین که آیا منظور اینه که دخول صورت نگیره، یا ارگاسم رو هم منع میکنه. چون در اغلب موارد، فقط دخوله که مشکل زاست و اگر خانوم مثلا با اورال سکس ارگاسم رو تجربه کنه، هیچ خطری جنین رو تهدید نخواهد کرد.

6 نفر این مطلب را پسندیده اند
مجوز ها و تاییدیه ها