در هنگام خرید آجیل به چه نکاتی توجه کنیم؟

فرقی  ندارد 7 سال داشته باشید یا 70 سال همه از آجیل عید نوروز استفاده می کنیم. حالا فکر کنید همین آجیل آلوده باشد، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

دکتر ساینا؛ عید نوروز، سوای بر طراوت و شادابی که همراه دارد چیزهای دیگری نیز آن را دنبال می کنند بی شک  آجیل شب عید جز لاینفک سفره هفت سین خانواده های ایرانی است و معمولا در هر مهمانی که می روید اولین چیزیست که برای پذیرایی جلوی شما گذاشته می شود، و فرقی  ندارد 7 سال داشته باشید یا 70 سال همه از آن استفاده می کنیم. حالا فکر کنید همین آجیل آلوده باشد، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

 یادداشت زیر یادآور نکات مهم در هنگام خرید آجیل است. توجه به این نکات سلامتی ایام نوروز را برای شما به ارمغان می آورد.

1) خرید آجیل خام توصیه می شود. زیرا آجیل‌های بو داده هم نمک بیشتری داشته و هم عمدتا از رنگ‌های غیرمجاز در آنها استفاده می‌شود.

2) ظاهر آجیل باید تازه باشد با هم زدن آجیل و دقت به آن اگر آجیل کپک زده یا تیره مشاهده کردید از خرید آن اجتناب کنید.

3) آجیل خام در صورت خریداری باید در جای خنک و خشک و تاریک نگهداری شود، تا از کپک زدن در امان بماند.

4) از دستفروشان آجیل نخرید چون هیچ ضمانتی برای سالم بودن آجیل آنها وجود ندارد. حتما از فروشگاه های معتبر و قنادی هایی که مجوز بهداشت دارند خرید کنید.

5) اگرچه همه آجیل‌ها حاوی چربی‌های امگا ۳ هستند که برای سلامتی قلب بسیار مفید است، اما حتما در بین مواد آجیل خریداری شده گردو باشد گردو حاوی آلفا لینولئیک اسید است که به آریتمی قلب بسیار کمک می‌کند.

6) از مصرف مغز گردوی سیاه شده در داخل آجیل تان اجتناب کنید. سیاه شدن گردو عمدتا به دلیل رشد کپک ها و قارچ هایی است که می توانند با ترشح سموم خطرناک توکسین برای سلامت مخاطره آمیز شوند.

7) از خرید آجیل های خیلی ارزان جدا خودداری کنید، هیچ چیز خوبی خیلی ارزان نمی شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •