شایع ترین کمبود ویتامین و راه حل آن

حتی اگر فوق العاده نگران سلامتی خود باشید، باز هم ممکن است زندگی پر مشغله امروزی باعث شود از دریافت ویتامین های مورد نیازتان در سه وعده غافل شوید. به همین خاطر برخی از کمبود ها نسبت به موارد دیگر شایع تر هستند.

- ویتامین D

اهمیت ویتامین D خیلی بیشتر از داشتن استخوان هایی قوی است. در واقع تحقیقات نشان داده ویتامین D نقشی اساسی در عملکرد ایمنی، مقاومت به انسولین و فشار خون دارد.

کمبود ویتامین D یکی از کمبودهای شایع است، مخصوصا اگر در جایی زندگی کنید که آب و هوای سردی دارد و یا زمان زیادی را بیرون و زیر نور آفتاب نگذرانید. برخی غذاها حاوی ویتامین D هستند، اما اگر کمبود ویتامین داشته باشید مسلما بهتر است از مکمل های ویتامین D استفاده کنید. تحقیقات نشان داده تاثیر گذارترین نوع این مکمل، ویتامین D3 است.

- ویتامین های B

ویتامین های B انواع بسیار زیادی دارد، بنابراین شاید برایتان گیج کننده باشد که کدامشان بیشترین اهمیت را دارد و یا باید از چه ترکیبی استفاده کنید. هر کدام از این ویتامین ها متفاوت است اما همه آنها در کنار یکدیگر، در بدن کار می کنند تا از تولید انرژی و عملکرد عصبی حمایت کنند. استفاده از B کمپلکس می تواند بسیار مناسب باشد چون حاوی هشت نوع ضروری از این ویتامین ها است.

- ویتامین K

بسیاری از شما با اهمیت ویتامین هایی مانند ویتامین C، D و حتی E آشنا هستید اما در مورد ویتامین K چه می دانید؟ اگر شما هم مانند دیگران باشید مطمئنا اطلاعات زیادی ندارید. این ویتامین دست کم گرفته شده، برای همه چیز از کشش شریانی و تراکم مواد معدنی استخوان گرفته تا سوخت و ساز اهمیت دارد. استفاده از مکمل ویتامین K با کیفیت می تواند نیازتان به تمام جنبه های این ویتامین را پاسخ دهد.

 -ویتامین c

ویتامین C از نظر غذایی بسیار حساس است و به راحتی در اثر حرارت و تاثیر مواد قلیایی از دست می رود . حرارت پخت نیزموجب کاهش این ویتامین در سبزیجات می شود. ویتامینC در واکنشهای شیمیایی بدن به عنوان یک حمل کننده الکترون عمل می کند ، این ویتامین مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب است . آنتی اکسیدان به موادی گفته می شود که با حرکت در خون ، مواد شیمیایی را که به بافتها لطمه می رسانند را خنثی می کنند.  به این دلیل است که ویتامینC در جلوگیری از بروز یا بهبود بسیاری از بیماری های مزمن دوران کهنسالی مؤثر است .

برای دریافت مشاوره آنلاین از پزشکان متخصص برتر در زمینه های تخصصی مختلف روی لینک زیر کلیک کنید:

goo.gl/4ZkYib

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •