5 مزیت رابطه جنسی برای سلامتی!

مزایای رابطه جنسی خیلی فراتر از لذت بردن شماست. افرادی که رابطه جنسی دارند دارای سطوح بالاتری از مدافعان بدن در برابر میکروب ها، ویروس ها، و دیگر عوامل بیماری زا هستند.

متخصص سلامت جنسی میگوید: افراد فعال از لحاظ جنسی کمتر دچار بیماری های معمولی می شوند.

1- بهبود کنترل مثانه:

کف لگن قوی برای اجتناب از بی اختیاری در ادرار اهمیت بسزایی دارد، چیزی که حدود ۳۰ درصد از زنان را در بخشی از زندگی آنها تحت تاثیر قرار میدهد. رابطه جنسی خوب همانند تمرینی برای عضلات کف لگن عمل میکند. هنگامی که شما به اوج لذت جنسی میرسید، این ارگاسم باعث انقباض در عضلاتی میشود و به دنبال آن این عضلات تقویت خواهند شد.

2- فشار خون را کاهش می دهد:

مدیرعامل یک مرکز پزشکی و سلامت میگوید: تحقیقات نشان می دهند ارتباطی بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون وجود دارد. وی در ادامه میگوید: مطالعات بسیاری در این زمینه وجود دارند، مطالعه ای که نقطه عطف این مطالعات است نشان داد که به طور خاص مقاربت جنسی (نه استمناء) فشار خون سیستولیک را کاهش میدهد. فشار خون سیستولیک اولین عدد در تست فشار خون شماست.

3- خطر حمله قلبی را کاهش می دهد:

یک زندگی جنسی خوب برای قلب مفید است. ارتباط جنسی علاوه بر این که روشی عالی برای افزایش ضربان قلب شماست، سطح استروژن و تستوسترون شما را متعادل نگه خواهد داشت. داشتن رابطه جنسی در اغلب موارد میتواند کمک کند. در پژوهشی معلوم شد، در مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی دارند، در مقایسه با مردانی که به ندرت رابطه جنسی دارند، احتمال مردن به خاطر بیماری های قلبی به نصف کاهش می یابد.

4- بهبود خواب:

ممکن است بعد از رابطه جنسی به سرعت به خواب روید، و این مسئله دلیلی خوبی میتواند برای داشتن رابطه جنسی باشد. روانپزشکی در غرب هالیوود، کالیفرنیا اظهار دارد: پس از ارگاسم، هورمون پرولاکتین آزاد میشود، این هورمون مسئول احساس آرامش و خواب آلودگی است.

5- برطرف کردن استرس:

نزدیک شدن به شریک زندگی خود می تواند استرس و اضطراب را تسکین دهد.امباردار می گوید: دست زدن و بغل کردن می تواند موجب شود هورمون طبیعی احساس خوب در بدن آزاد شود. انگیختگی جنسی ماده شیمیایی در مغز آزاد میکند که لذت بردن را در مغز تقویت میکند و سیستم پاداش سیستم مغز شما بهبود میبخشد. امباردار میگوید: رابطه جنسی و صمیمیت می تواند عزت نفس و شادی را نیز تقویت کند. رابطه جنسی نه تنها نسخه ای برای یک زندگی سالم است، بلکه نسخه ای برای یک زندگی شاد نیز میباشد.

برای بهبود رابطه جنسی و اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر از جناب آقای دکتر شکیب مشاوره سلامت جنسی، مشاوره دریافت نمایید.

goo.gl/RkNZMw

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •