معجزه گیاهان دارویی برای سلامتی!

از آنجا که انسان جزئی از طبیعت است بطور مسلم برای هر بیماری ، طبیعت گیاه مداوای آن را عرضه کرده است. انسان هر چه به طبیعت نزدیک تر شود، سالم‌ تر است و بیشتر عمر می‌کند.

به همین دلیل انسان هرچه به طبیعت روی آورد و از نعمات آن بیشتر بهره می‌برد، جهت درمان بیماری خود سریع‌تر ، بهتر و مطمئن‌تر درمان می‌شود. باید گفت که انسان تنها با داروهای شیمیایی مداوا نمی‌شود. همه عوامل طبیعی نقش درمان و دارو نهایتا نقش پیشگیری را در برابر بیماریها دارند. وجود گیاهان دارویی در طبیعت یکی از نعمتهای بزرگ الهی است.

تاریخچه استفاده انسان از گیاهان دارویی:

سابقه درمان بیماریها با گیاهان دارویی به قدمت تاریخ زیست انسان بر روی کره زمین است. انسان به حکم تجربه ، علم و اندیشه جانوران بنا به مقتضیات خود در طول عمر حیات در کره زمین به کمک گیاهان دارویی خود را مداوا کرده و می‌کنند. گیاهان دارویی در باغ خدا می‌رویند. در دشتها ، مراتع وسیع ، جنگلها و ... پیدا می‌شوند. بدست کسی کاشته نشده و به همت کسی هم آبیاری نشده است. هزاران سال است که بدین منوال در چرخه حیات بوده و طبیعت را آرایش می‌دهند.

مهمترین ویژگی گیاهان داروئی به شرح زیرمی توان خلاصه کرد:

 ۱- درپیکر این گیاهان مواد خاصی ساخته وذخیره می شوند که این مواد خواص متعددی دارند. ماده موثره فعال به میزان بسیارکم (معمولاکمترازیک درصد وزن خشک گیاه) ساخته می شود.

 ۲- ممکن است اندام خاصی چون ریشه،ساقه،برگ وگل و…حاوی مواد موثره مورد نظر باشند.نمی توان تمام اندام گیاه را منبع داروئی دانست.

 ۳-معمولاازاندام های موردنظر بصورت تازه استفاده نمی شود.باید تحت تاثیرعملیات خاصی چون تمیزکردن،هواخوردن،خشک کردن،استخراج وتصفیه قرارگرفته و سپس مورداستفاده واقع شوند.

 ۴- گیاهان داروئی حاوی مواد موثره درمقایسه باعموم گیاهان مورداستفاده در کشاورزی مانند غلات وسبزی ها که به طور عام وروزمره مورداستفاده انسان هستند در موارد خاص قابل استفاده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان دارویی و استفاده از آن ها میتوانید از دکتر تورج زرگرالهی متخصص گیاهان دارویی از طریق لینک زیر مشاوره دریافت نمایید.

goo.gl/qxfgcn

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •