چند روش ساده برای مراقبت از پوست و مو!

اگر به زیبایی پوست و موی خود اهمیت می دهید و این مساله برای شما مهم است توصیه می کنیم این مطالب را بخوانید .

به‌جای این‌که پوستتان را با حوله خشک‌کنید، پس از حمام حوله را به‌آرامی روی پوستتان بگردانید تا رطوبت باقی‌مانده روی پوستتان خشک شود. این کار باعث می‌شود شما یک‌لایه چربی روی پوستتان باقی بگذارید که به مرطوب نگه‌داشتن و جلوگیری از خشکی پوستتان کمک می‌کند. ورزش منظم می‌تواند به افزایش تولید کلاژن پوست کمک کند تا سموم از بدن دفع شود که به‌نوبه خود به حفظ پوست سالم و درخشان  کمک میکند. با ورزش منظم، از چین‌ و چروک می‌توان جلوگیری کرد .

روی پوست سر به‌طور طبیعی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار پیاز مو وجود دارد. این پیازها چند میلی‌متر پایین‌تر از سطح پوست درون حفره‌هایی قرار گرفته‌اند. موها به‌طورمعمول ماهانه بین ۰٫۷ تا دو سانتی‌متر رشد می‌کنند. از میان موها نیز موهای صاف بیشترین و موهای فر کمترین میزان رشد رادارند. طول عمر یک موی مردانه بین دو تا چهار سال است درحالی‌که طول عمر موهای زنانه بین چهارتا هفت سال است. این امر ثابت می‌کند که یک مرد در مقایسه با یک زن در طول چهار سال نمی‌تواند موهای بلندتری داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر موی مردانی که در ماه یک سانتی‌متر رشد می‌کند و طول عمری دوساله دارد هرگز از ۲۴ سانتی‌متر بلندتر نمی‌شود اما خانمی که ماهانه موی او ۱٫۵سانتی‌متر رشد می‌کند و طول عمری هفت‌ساله دارد می‌تواند تا یک متر و ۲۶ سانتی‌متر رشد کند. موخوره در اثر خشکی بیش‌ازحد ساقه مو ایجاد می‌شود که این خشکی می‌تواند ناشی از مواد رنگ و دکلره مو، استفاده از سشوار یا اتوی داغ (که باعث تبخیر ناگهانی آب ساقه مو می‌شود) یا مصرف برخی داروها باشد. به‌هرحال موی بلند بیشتر در معرض این آسیب‌ها است. مهم‌ترین درمان موخوره هم استفاده از شامپوی ملایم، محصولات چرب‌کننده مو و کوتاه کردن بخش شاخه‌شاخه شده ساقه آن است.

اگر شما درباره‌ی پوست و مو سؤالی دارید میتونید به دکتر ساینا یه سری بزنید و از پزشک متخصص پوست و مو جناب دکتر محمد ارشادی مشاوره دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره از دکتر محمد ارشادی متخصص پوست و مو اینجا کلیک کنید

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •