بیماری پنهان رحم!

یکی از مشکلاتی که در بین خانم ها زیاد شده، زخم دهانه رحم است. خانم ها با شنیدن این واژه به وحشت می افتند، اما باید بدانید در زخم دهانه رحم، فقط بافت رحم مخملی و بیرون زده میشه و در واقع از زخمی که شما فکر میکنید، خبری نیست.

درمان دارویی اغلب به زخم دهانه رحم جواب میدهد، پس نگران نباشید.

تا حالا شده خونریزی غیرعادی ، لکه بینی و خونریزی حین یا بعد از رابطه جنسی، ترشحات غیر طبیعی واژن، درد در قسمت پایینی کمر  داشته باشین ؟ این علایم میتونه تفییر در بافت رحم یا همان زخم رحم باشه .

تعریف زخم رحم: زخم دهانه رحم، زمانی اتفاق می افتد که سلول های نرم (سلول های غدد لنفاوی) در داخل کانال دهانه رحم به سطح بیرونی رحم رشد می کنند. یعنی این زخم در واقع بافت مخملی و قرمز رنگ رحم است که تنها به بیرون کشیده شده است و خارج از رحم به طور معمول دارای سلول های سخت (سلول های اپیتلیال) است. جایی که دو نوع سلول ها با یکدیگر می رسند، منطقه تحول نامیده می شود. دهانه رحم در گردن رحم قرار دارد، جایی که رحم به مهبل (واژن) متصل می شود. این وضعیت گاهی اوقات به عنوان زخم دهانه رحم شناخته می شود.

 زخم دهانه رحم با درجه شدت پایین: این نوع از  زخم دهانه ی رحم به کندی پیشرفت کرده و غالبا بهبود می یابند.

 زخم دهانه رحم با شدت بالا: این نوع از  زخم دهانه ی رحم می تواند به سرطان دهانه رحم منجر شود. زخم های دهانه رحم با شدت بالا، اگر بدون درمان رها شوند، در 30 تا 50 درصد موارد پیشرفت کرده و به سرطان دهانه رحم تبدیل می شوند. خطر سرطان برای زخم های دهانه رحم با شدت ملایم پایین تر می باشد.

الان هر کجا که هستید به سایت دکتر ساینا یه سر بزنید ، اگه سوالی در مورد این موضوع داشتین به راحتی از سرکار خانم دکتر فاطمه ابراهیمی متخصص زنان مشاوره بگیرین (ساینا نبض سلامتی)

جهت دریافت مشاوره از سرکار خانم دکتر فاطمه ابراهیمی اینجا کلیک کنید:
 

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب پیشنهادی