سردرد از نوع تابستانی

گرمای هوای علت اصلی بروز سردرد تابستانی است ، سردردی که به راحتی می توان با رعایت نکاتی ساده در تغذیه و فعالیت روزانه از آن جلوگیری کرد.

سردرد تابستانی و جلوگیری از آن

گرمای هوای علت اصلی بروز سردرد تابستانی است ، سردردی که به راحتی می توان با رعایت نکاتی ساده در تغذیه و فعالیت روزانه از آن جلوگیری کرد.

تابستان بهترین زمان برای انجام فعالیت های بیرون منزل است اما سپری کردن زمان زیادی زیر نور آفتاب باعث بروز مشکلات جسمی می شود که رایج ترین آنها سردرد تابستانی است.

یکی از مشکلات رایج که در تابستان افراد با آن مواجه می شوند سردرد بدون هیچ دلیلی می باشد اگر بدون هیچ علتی سر در میگیرید گرمای تابستان علت آن است و ممکن است که هر روز با آن وقتی بیرون منزل فعالیت می کنید مواجه باشید و برای این سردرد فصلی تجویز داروی نیست اما داروهای تاثیرگذار طبیعی هستند که از سردرد جلوگیری می کند ، از دست رفتن آب بدن یکی از علل سردرد است.

آب ، آب ، آب : هیچ چیز از سردرد تابستان به اندازه نوشیدن آب جلوگیری نمی کند ، کم آبی روی عملکرد بدن و تاثیر مستقیم روی فشار خون دارد همین تغییرات باعث سردرد می شود.

اجتناب از مصرف نوشابه : آّب بنوشید و از مصرف فراوان چای ، الکل ، نوشابه که شما را بیشتر کم آب می کند اجتناب کنید این به دلیل خاصیت ادرارآوری این محصولات است که باعث می شود آب زیادی از بدن دفع شود.

پناه بردن به سایه : از بیرون و زیر نور مستقیم آفتاب ماندن در مدت طولانی خودداری کنید این دلیل مهمی است. وقتی در طول تابستان از سردرد و خستگی رنج می برید تا آنجا که امکان دارد لباس های پوشیده و کلاه بپوشید.

رژیم متعادل :تغییرات کوچکی را در رژیم غذایی تان ایجاد کنید و از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی آب هستند مصرف کنید ، هندوانه بهترین انتخاب برای رطوبت و آب بدن است.

نوشیدنی بیشتر : آبمیوه بهترین انتخاب برای خنک ماندن است که یک بخش آب آن به عنوان ویتامین و مواد معدنی عمل می کند که از سردرد جلوگیری می کند.

دمای اتاق : کولری را انتخاب کنید که مطمئن باشید دمای مناسبی دارد چون بیشتر زمان را در خانه سپری می کنید و دمای بالا باعث سردرد می شود.

ورزش صبحگاهی : صبح را برای ورزش انتخاب کنید چون خنک ترین زمان روز است ، ورزش در گرما افراد را بیشتر خسته و کم آب می کند.

نکات مسافرتی : مقدار کافی آب و غذا با خود ببرید و همینطور یخچال مسافرتی کار را برای شما آسان تر می کند و از ضدآفتاب و لباس های پوشیده استفاده کنید.

تغییرات دردو : اگر نمی خواهید از دو صرف نظر کنید زمین تمرین خود را تغییر دهید و جایی که سایه است بروید چون تعرق زیاد باعث خستگی و سردرد می شود حتما هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید.

نوشیدن آب نارگیل :به علت کمبود آب نگران سردرد نباشید چرا که اگر بتوانید به اندازه کافی در فصل گرما آب نارگیل میل کنید از سردردهای تابستانی در امان خواهید ماند.

گاهی سردرد دو طرفه، یک طرفه و یا در تمام سر اتفاق می افتد که ممکن است این سردردها به تدریج شدت پیدا کند یا به طور ناگهانی شروع شود و یا می تواند کمتر از یک ساعت تا چند روز به طول انجامد.

سردرد یکی از شایع ترین مشکلات روزمره بشر است به گونه ای که در بسیاری از مواقع افراد را مجبور می کند تا در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند .

برخی سردردها اختصاصی تر بوده و با علامت دیگری همراه نیستند. در این سردردها بر خلاف تصور بسیاری از افراد، مغز عامل ایجاد سردرد نیست، بلکه سردرد از بد عمل کردن عضلات، عروق خونی و اعصاب ناشی می شود؛ برای مثال گشاد شدن شریان ها و یا انقباض بیش از حد عضلات می تواند عصب های خاص و حساسی در مغز را تحریک کند و در نتیجه سردرد به وجود آورد.

خوشبختانه، اغلب سردرد ها نشانه یک بیماری جدی نبوده و افراد با تغییراتی در سبک زندگی، استفاده از تکنیک های آرامش بخش و بعضی اوقات مصرف دارو می توانند بر مشکل خود غلبه نمایند.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •