چطور مسواک انتخاب کنیم؟

اولین قدم در راستای حفظ سلامتی دهان و دندان انتخاب مسواکی مناسب برای خودتان است. اگر چه قدیم الایام مردم از شاخه های فرسوده برای تمیز کردن دندانهایشان استفاده میکردند .این روزها مسواک های دست ساز و کارخانه ای متعددی ساخته شده است.

اولین قدم در راستای حفظ سلامتی دهان و دندان انتخاب مسواکی مناسب برای خودتان است. دکتر پرایس که بعد از 35 سال فعالیت در زمینه دهان و دندان در   newton,mass حالا بازنشسته شده میگوید مسواکی را انتخاب کنید که نشان تایید وزارت دهان و دندان امریکا روی جعبه ی آن درج شده  باشد تا از نرم بودن برس مسواک مطمئن شوید و در مرحله بعد مسواکی را پیدا کنید که به راحتی در دست و دهانتان جا بگیرد اگر استفاده از مسواک برایتان اسان و راحت باشد ناخوداگاه به صورت مکرر و موثر از ان استفتاده خواهید کرد در اینجا به چند مورد دیگر اشاره خواهیم کرد که در زمان انتخاب یک مسواک باید به خاطر داشته باشید.

 1. برس مسواک باید در درجه اول نرم باشد نه سخت

 2.مسواک باید با سایز دهانتان برابری داشته باشد اگر دهانی کوچک دارید بهتر است از مسواک کوچک استفاده کنید ولی اگر دهانی بزرگ دارید بهتر است از مسواکی بزرگ استفاده کنید

3. چه مسواک دست ساز باشد چه نباشد باید استفاده از ان آسان باشد.

به محض یافتن مسواک مناسب برای خودتان برای حفظ سلامتی و دوری از بیماریهای دهان و دندان خود میبایست دندانهایتان را به روش صحیح مسواک بزنید .

مسواک باعث حفظ سلامتی دندانهای شما است

مسواک زدن به نظر کار ساده ای است.اما نوع مسواک و روش مسواک زدن مهم است. زیرا بعضی از مسواک ها از بقیه بهتر هستند و روشهای متعدد درست و نادرستی برای مسواک زدن وجود دارد.

منظم مسواک زدن کلید حفظ سلامتی دندان و لثه است و مانع ازابتلا به بیماریهای دندان و لثه می شود.تهیه مسواکی مناسب و داشتن روشی خاص و منظم برای مسواک زدن دندانهایتان بسیار حائز اهمیت میباشد.مسواک زدن حداقل روزی دو بار و هر بار به مدت 3 دقیقه صبح ها و عصرها قبل از به خواب رفتن البته به صورت صحیح آن میتواند به داشتن دندانهایی سالم کمک کند. دکتر ریچارد پرایس سخنگوی انجمن دندانپزشکی آمریکا و استاد اسبق دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بوستون می گوید:

مسواک زدن زمانی موثر واقع میشود که زمان کافی برای آن در نظر بگیرید. بیشتر مردم خیلی سریع این کار را انجام میدهند. دکتر پرایس پیشنهادی در این زمینه دارد به این صورت که تایمر را برای 3 دقیقه تنظیم کنید و تا اتمام زمان مشخص شده دندانهای خود را نخ بکشید و مسواک بزنید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •